w

Sekrety małopolskiego klasztoru. Odkryto tajemne przejścia

Podczas prac remontowych i archeologicznych w klasztorze franciszkanów i parafii rzymskokatolickiej pw. św. Anny w Bieczu, miało miejsce fascynujące odkrycie. Badacze natrafili na elementy architektury, o których nie wspominają nawet klasztorne monografie. Obiekt z XVII wieku ujawnił przed naukowcami swoje długo skrywane sekrety – okazało się, że pod posadzką znajdują się tajemne wejścia. Te odkryte wejścia prowadzą do rozległej krypty, która była nieznana wcześniej. W jednej z komór grobowych miał zostać pochowany słynny polski poeta Wacław Potocki.

To niezwykłe odkrycie jest szczególnie ważne dla historii i kultury Biecza. Klasztor franciszkanów i parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny są jednymi z najważniejszych zabytków w regionie. Prace remontowe i archeologiczne były prowadzone w celu zachowania i ochrony tych cennych obiektów.

Badacze byli zaskoczeni, gdy odkryli tajemne wejścia pod posadzką klasztoru. Wcześniej nie było żadnych wzmianek o istnieniu tych przejść w dokumentach czy monografiach. Odkrycie to otworzyło nowe możliwości dla badań i pozwoliło na zgłębienie historii klasztoru i parafii.

Po wejściu do krypty, naukowcy odkryli, że jest ona znacznie większa, niż się spodziewali. W jej wnętrzu znajdują się liczne komory grobowe, w których pochowani są duchowni i ważne postacie z historii Biecza. Jedną z najważniejszych postaci, której grobowiec został odnaleziony, jest Wacław Potocki – słynny polski poeta, pisarz i polityk.

Wacław Potocki był jedną z najważniejszych postaci w historii Polski. Był autorem wielu dzieł literackich, w tym sł 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rolnicy zamierzają zablokować największe polskie miasta. Zdradzili swój plan

Niezwykłe zjawisko na niebie. Przypomina portal do innego świata