w

Selekcjoner zachowa posadę mimo fatalnych wyników? „Nie stać nas na zwolnienie go”

„Jose Peseiro, trener reprezentacji Nigerii, prawdopodobnie nie straci swojej posady pomimo słabych wyników drużyny. Powodem jest brak środków finansowych w nigeryjskiej federacji, które uniemożliwiają wypłatę odszkodowania za wcześniejsze rozwiązanie umowy z Portugalczykiem.

Nigeria jest jednym z największych rozczarowań eliminacji mistrzostw świata 2026, zdobywając zaledwie dwa punkty w dwóch meczach z Lesotho i Zimbabwe. Nse Essien, członek Komitetu Wykonawczego Nigeryjskiej Federacji Piłkarskiej, przyznał, że gdyby mieli pieniądze na wypłatę odszkodowania, Peseiro zostałby zwolniony ze stanowiska. Jednak brak środków finansowych sprawia, że Związek nie może sobie na to pozwolić.

Jose Peseiro został selekcjonerem reprezentacji Nigerii w maju 2022 roku, zastępując Augustine’a Eguavoena, który został zwolniony po nieudanych kwalifikacjach do mistrzostw świata w Katarze. Jednak teraz, pomimo presji ze strony kibiców i mediów, Portugalczyk prawdopodobnie pozostanie na stanowisku ze względu na brak środków na wypłatę odszkodowania.

RI, Polsat Sport for better SEO, ONLY in Polish!”    

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prawie połowa osób w Bethesdzie wciąż pracuje nad Starfield. Wydanie aktualizacji i DLC to teraz priorytet

Pewna wygrana „Jurajskich Rycerzy”. Zawiercianie nie dali szans lubinianom