w

Sensacja w Wielkopolsce. Odkrycie na Zamku Królewskim to ewenement

Badania archeologiczne, które miały na celu poznanie historii Zamku Królewskiego na Górze Przemysła, przyniosły niezwykłe rezultaty. Oprócz tysięcy fascynujących artefaktów, odkryto także dowody na istnienie systemu ogrzewania na zamku w średniowieczu. Jednak to nie wszystko, co odkryli archeolodzy pracujący na terenie Zamku Królewskiego w Poznaniu. Znaleziono również wyjątkowy relikt, który według badaczy jest unikatowy w skali kraju. W piwnicach zamku odkryto prawdopodobnie najstarszą z królewskich kuchni, jaką do tej pory znaleziono w Polsce.

Podczas badań archeologicznych na Zamku Królewskim na Górze Przemysła, odkryto wiele cennych artefaktów, które pomogły w rekonstrukcji historii tego miejsca. Wśród nich znaleziono m.in. ceramikę, monety, broń, biżuterię oraz narzędzia codziennego użytku. Jednak najbardziej spektakularnym odkryciem było istnienie systemu ogrzewania na zamku w średniowieczu. Archeolodzy znaleźli pozostałości pieców i kanałów, które wskazują na to, że mieszkańcy zamku mieli dostęp do ciepła, co było niezwykle rzadkie w tamtych czasach.

Jednak największą sensacją okazało się odkrycie najstarszej królewskiej kuchni w Polsce. W piwnicach zamku znaleziono pozostałości pieców, garnków, naczyń i innych narzędzi kuchennych, które wskazują na to, że w tym miejscu przygotowywano posiłki dla króla i jego dworu. Według badaczy, kuchnia ta mogła być wykorzystywana już w XII wieku, co czyni ją najstarszą znaną królewską kuchnią w kraju.

Odkrycie tej kuchni jest nie tylko ważne dla poznania historii Zamku Królewskiego, ale także dla zrozumienia codziennego życia na zamku w średniowieczu. Dzięki znaleziskom archeologicznym, można wyobrazić sobie, jak wyglądało 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Range Rover Elżbiety II na sprzedaż. Książę Filip woził nim prezydenta USA

Filmowy hołd dla Amy Winehouse. Ta rola będzie przełomem w jej karierze