w

Shakira skazana za unikanie podatków. Musi oddać miliony euro

Shakira, jedna z najbardziej znanych i cenionych piosenkarek na świecie, została oskarżona o przestępstwa finansowe przez hiszpański sąd w Barcelonie. Gwiazdzie pop zarzucono niepłacenie podatków w Hiszpanii, co doprowadziło do wydania wyroku skazującego ją na trzy lata więzienia w zawieszeniu oraz nakaz zapłaty grzywny w wysokości 7,3 miliona euro. Dodatkowo, Shakira musi uiścić prawie pół miliona euro za uchylenie wyroku.

Sąd uznał, że piosenkarka celowo unikała płacenia podatków w Hiszpanii, mimo że miała tam swoją rezydencję. Według oskarżycieli, Shakira zarejestrowała swoje dochody w innych krajach, aby uniknąć wysokich podatków w Hiszpanii. Jednak artystka twierdzi, że nie miała świadomości, że jej działania są niezgodne z prawem i nie miała zamiaru unikania płacenia podatków.

W trakcie procesu, Shakira zdecydowała się zrezygnować z udowadniania swojej niewinności, aby chronić swoje dzieci. Piosenkarka jest matką dwójki dzieci, które wraz z nią i jej partnerem, piłkarzem Gerardem Pique, mieszkają w Hiszpanii. Shakira obawiała się, że długotrwały proces i ewentualne skazanie mogłoby negatywnie wpłynąć na jej dzieci.

Mimo wyroku, Shakira nadal utrzymuje, że jest niewinna i nie miała złych intencji w swoich działaniach. Artystka jest znana ze swojego zaangażowania w działalność charytatywną i wspierania różnych organizacji, dlatego też wyrok ten jest dla niej ogromnym ciosem.

Wiele osób z branży muzycznej wyraziło swoje wsparcie dla Shakiry, uwa 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klaudiusz Chrostowski: Reżyser „Ultima Thule” laureatem nagrody „Perspektywa”

Wnętrze Ziemi się zmienia. Odpowiada za to coś, co dociera tam z powierzchni planety