w

Sikorski uderza w Izerę. Powstanie projektu poważnie zagrożone

Od momentu zmiany władzy w Polsce, wielokrotnie pojawiały się niepokojące doniesienia na temat dalszych losów projektu polskiego samochodu elektrycznego Izera. Projekt ten został rozpoczęty za rządów partii PiS i od samego początku był wielokrotnie krytykowany przez polityków obecnej koalicji rządzącej. Mimo to, wydawało się, że dzięki obecnemu stopniu zaawansowania przedsięwzięcia oraz wsparciu partnera technologicznego, czyli firmy Geely, projekt zostanie doprowadzony do końca.

Jednak ostatnio pojawiły się poważne wątpliwości co do dalszych losów Izery, które zostały mocno podsycane przez ministra Sikorskiego. W swoich wypowiedziach minister Sikorski sugeruje, że projekt Izery może zostać zaniechany lub opóźniony, co może mieć negatywny wpływ na rozwój polskiej motoryzacji elektrycznej.

Warto zauważyć, że projekt Izery był jednym z głównych punktów programu rządu PiS, który zakładał rozwój polskiej motoryzacji i przyspieszenie transformacji energetycznej w kraju. Jednak obecna koalicja rządząca wyraźnie nie podziela tej wizji i krytykuje projekt Izery, uważając go za nieefektywny i nieopłacalny.

Dodatkowo, minister Sikorski wskazuje na problemy finansowe związane z projektem Izery, co może sugerować, że rząd nie jest w stanie sfinansować go w pełni. To z kolei może oznaczać, że projekt będzie musiał polegać na wsparciu ze strony partnera technologicznego, co może mieć negatywne konsekwencje dla polskiej gospodarki i suwerenności technologicznej.

W obliczu tych niepewności, wielu ekspertów i obserwatorów rynku motoryzacyjnego wyraża obawy co do przyszłości projektu Izery. Wieloletnie opóźnienia, zmiany w planach i brak jasnej strategii ze strony rządu mogą doprowadzić do fiaska tego ambitnego przedsięwzięcia.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że projekt Izery był jednym z niewielu polskich inic 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozgoryczona Lizzo rzuca muzykę. „Odchodzę”

Zjedz zajączka na zdrowie! Zalety czekoladą płynące