w

Słońce zaczyna zachowywać się coraz dziwniej. NASA uchwyciła rzadkie zjawisko

Każdego dnia Słońce staje się coraz bardziej aktywne, przygotowując się do swojego szczytu aktywności w 11-letnim cyklu. To naturalne zjawisko, które nieuchronnie zachodzi w naszej gwiazdzie. Jednak ostatnio NASA zarejestrowała bardzo rzadki moment, który wywołał duże zainteresowanie wśród naukowców i obserwatorów kosmosu. Słońce wystrzeliło dwa masywne rozbłyski promieniowania z przeciwnych półkul niemal w tym samym momencie. To wydarzenie jest niezwykle rzadkie i stanowi wyjątkowe zjawisko w naszym Układzie Słonecznym.

W wyniku tych dwóch rozbłysków, zarejestrowano utratę sygnału radiowego w kilku miejscach na okres 30 minut. To dowód na to, że Słońce jest w stanie wywołać silne zakłócenia w przestrzeni kosmicznej, które mogą mieć wpływ na naszą planetę i inne ciała niebieskie. Warto zauważyć, że rozbłyski te były tak potężne, że mogłyby zniszczyć systemy elektroniczne na Ziemi, gdyby nie były one chronione przez pole magnetyczne naszej planety.

To nie pierwszy raz, gdy Słońce wystrzeliło dwa rozbłyski promieniowania w tym samym czasie. Jednak zdarza się to bardzo rzadko i jest to wyjątkowe zjawisko, które wymaga szczegółowych badań i analiz. Naukowcy z NASA są bardzo zainteresowani tym wydarzeniem i starają się zrozumieć, co mogło być przyczyną takiej ak 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Największe i najbardziej spektakularne ćwiczenia NATO w historii

Nagroda nazwana imieniem zmarłego aktora. Pierwszym laureatem Keanu Reeves