w

Słynął z bezkompromisowości i mocnego języka. Był „ostatnim z wielkich”

18 grudnia 2023 roku minie pięć lat od tragicznej śmierci Kazimierza Kutza, jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów w historii. Przez całe swoje życie był związany ze Śląskiem, a jego twórczość pozostawiła niezatarte piętno w polskim kinie. Kutz był nie tylko reżyserem, ale także scenarzystą, aktorem i pedagogiem, który wychował wielu utalentowanych filmowców.

Jego filmografia jest imponująca i obejmuje takie niezapomniane dzieła, jak „Nikt nie woła”, „Sól ziemi czarnej”, „Perła w koronie”, „Pułkownik Kwiatkowski” i „Zawrócony”. Każdy z tych filmów jest wyrazem nie tylko mistrzowskiej techniki reżyserskiej, ale także głębokiej refleksji nad polską historią, kulturą i tożsamością.

Kutz odszedł w wieku 89 lat, pozostawiając po sobie nie tylko bogate dziedzictwo filmowe, ale także pamięć o wyjątkowym człowieku, który swoją pasją i talentem zainspirował kolejne pokolenia twórców. Jego odejście było ogromną stratą dla polskiego kina, ale jego dzieła nadal żyją i będą przypominać nam o jego wyjątkowym wkładzie w rozwój sztuki filmowej w Polsce.

W 2023 roku minie pięć 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ukryty guzik przy przełączniku sygnalizacji na przejściu. Wiedziałeś o nim?

Muniek Staszczyk o końcu T.Love. „Niejednokrotnie chciałem z tym skończyć” [WYWIAD]