w

Smartwatche pójdą w odstawkę? Japońska firma chce wprowadzić więcej funkcji monitorowania zdrowia do smartfonów

Z roku na rok w smartwatchach przybywa coraz więcej funkcji monitorowania zdrowia, a obecnie nawet najtańsze opaski oferują już całkiem sporo w tej kwestii. Jednak, jeśli rozwiązanie japońskiej firmy trafi do smartfonów, może to oznaczać, że inteligentne zegarki i opaski zostaną wyparte z rynku. A przynajmniej tak twierdzą twórcy tej technologii. Czyżby więc smartfony miały zyskać więcej funkcji monitorowania zdrowia? Według informacji, większość topowych producentów smartfonów planuje wprowadzić nowe rozwiązania w tym zakresie.

W ostatnich latach, smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Służą nie tylko do komunikacji, ale także do wykonywania wielu innych zadań, takich jak przeglądanie internetu, robienie zdjęć czy oglądanie filmów. Jednak, dzięki postępowi technologicznemu, smartfony mogą również pełnić funkcję urządzenia do monitorowania zdrowia. Wraz z rozwojem technologii, coraz więcej producentów wprowadza do swoich urządzeń funkcje związane z monitorowaniem stanu zdrowia użytkownika.

Obecnie, większość smartfonów posiada podstawowe funkcje monitorowania zdrowia, takie jak krokomierz czy monitorowanie snu. Jednak, dzięki nowym rozwiązaniom, które mają trafić do smartfonów, użytkownicy będą mogli liczyć na jeszcze więcej. Według zapowiedzi, nowe funkcje będą obejmować m.in. monitorowanie tętna, poziomu tlenu we krwi, ciśnienia krwi oraz poziomu stresu. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych czujników, które będą wbudowane w smartfony.

Wprowadzenie takich funkcji do smartfonów może mie 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Orlen zapłaci miliardy? „Korzystał z uprzywilejowanej pozycji”

Payday 3 z nowymi napadami. Patch 1.0.2 usuwa ponad 200 błędów