w

Statek Dali zniszczył most w Baltimore. Już wcześniej miał problemy

Wstępne wyniki śledztwa dotyczące uderzenia statku Dali w Key Bridge w Baltimore ujawniły szereg problemów, które wystąpiły tuż przed tragicznym wypadkiem. Według zebranych informacji, kontenerowiec miał problemy techniczne, które mogły przyczynić się do katastrofy. Dodatkowo, w raporcie pojawiły się szczegóły dotyczące akcji ratunkowej, która została podjęta po zderzeniu statku z mostem.

Jednak to nie wszystko, co ujawniło śledztwo. Okazało się, że Dali miał już wcześniej kłopoty. Kilka lat temu, statek brał udział w innym wypadku, tym razem w Europie. Zderzenie to również miało poważne konsekwencje i mogło wskazywać na problemy z bezpieczeństwem i zarządzaniem statkiem.

W świetle tych informacji, śledczy zwracają szczególną uwagę na stan techniczny i bezpieczeństwo statków, a także na działania armatorów i załóg w przypadku wystąpienia awarii lub wypadków. W celu uniknięcia podobnych tragedii w przyszłości, konieczne jest przeprowadzenie dokładnych badań i wdrożenie odpowiednich środków zapobiegawczych. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szybciej do granicy z Ukrainą. Jest decyzja w sprawie kluczowej drogi

Allegro zapowiada duże zmiany. Platforma przestanie być „graciarnią”