w

Stellantis będzie produkował chińskie elektryki. To biznes na wielką skalę

Stellantis podąża za trendami i rozważa rozpoczęcie produkcji chińskich samochodów elektrycznych marki Leapmotor we włoskich zakładach Fiata. Carlos Tavares, szef grupy, mówi o biznesie na wielką skalę, ponieważ w fabryce Mirafiori w Turynie może powstawać nawet 150 tysięcy pojazdów rocznie. Ten pomysł jest wynikiem rosnącego popytu na samochody elektryczne oraz strategii Stellantis, która stawia na rozwój i innowacje w dziedzinie motoryzacji.

Decyzja o produkcji chińskich aut elektrycznych w zakładach Fiata jest również wynikiem współpracy między Stellantis a chińskim producentem samochodów elektrycznych Leapmotor. W ramach tej współpracy, Stellantis będzie dostarczać Leapmotorowi swoje technologie i know-how, a w zamian otrzyma dostęp do chińskiego rynku motoryzacyjnego, który jest jednym z najszybciej rozwijających się na świecie.

Produkcja chińskich samochodów elektrycznych w fabryce Mirafiori w Turynie jest również korzystna dla włoskiej gospodarki, ponieważ przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia oraz wzrostu gospodarczego w regionie. Ponadto, dzięki wykorzystaniu włoskich zakładów produkcyjnych, Stellantis będzie w stanie zredukować koszty produkcji i zwiększyć konkurencyjność swoich produkt 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Anthrax: Zaskakujący powrót współzałożyciela zespołu. „Mówili, że będą mnie potrzebować za 40 lat”

Jak masz pecha, płacisz 10x więcej. Będzie zmiana w podatku od garażu