w

„Super-Ziemia” odnaleziona. To tam może być życie, którego tak długo szukamy

NASA ogłosiła odkrycie fascynującej egzoplanety, która została nazwana TOI-715 b. Ta tajemnicza planeta krąży wokół małej, czerwonej gwiazdy, oddalonej od nas o zaledwie 127 lat świetlnych. Co sprawia, że to odkrycie jest tak wyjątkowe? Otóż TOI-715 b znajduje się w tzw. strefie mieszkalnej, co oznacza, że jest w odpowiedniej odległości od swojej gwiazdy, aby mogła na niej istnieć woda w stanie ciekłym. To z kolei sugeruje, że może być ona potencjalnym miejscem dla życia.

Egzoplaneta TOI-715 b jest klasyfikowana jako „Super-Ziemia”, co oznacza, że jest większa od naszej planety, ale mniejsza od gazowych olbrzymów w naszym Układzie Słonecznym. Według szacunków, jej masa jest około 1,5 razy większa od Ziemi, a jej promień jest prawie dwukrotnie większy. Jednakże, ze względu na to, że krąży wokół mniejszej gwiazdy, jej temperatura powierzchni może być podobna do naszej.

Naukowcy są bardzo zainteresowani tą egzoplanetą, ponieważ jej położenie w strefie mieszkalnej sugeruje, że może ona mieć warunki sprzyjające do istnienia życia. Woda jest niezbędna do powstania i utrzymania życia, dlatego też badacze są szczególnie zainteresowani poszukiwaniem jej na TOI-715 b. Jednakże, aby potwierdzić obecność wody, konieczne są dalsze badania i obserwacje.

TOI-715 b jest jedną z wielu egzoplanet odkrytych przez misję 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tesla ma problem ze śmieciami. Dostała pozwy sądowe z 25 hrabstw

Hakerzy zaatakowali polskich rolników. ARiMR alarmuje, trzeba zmienić hasła