w

SUV-y w Europie zostaną zakazane? Taki jest pomysł Unii Europejskiej

Eksperci z Europy apelują o przeprowadzenie reform, które w przyszłości miałyby ograniczyć sprzedaż dużych SUV-ów i pickupów. Według niedawno opublikowanego raportu, wzrost popularności tych pojazdów nie tylko utrudnia mobilność w miastach, ale także przyczynia się do pogorszenia bezpieczeństwa.

W ostatnich latach, sprzedaż dużych SUV-ów i pickupów znacznie wzrosła, co jest związane z rosnącym popytem na te pojazdy ze strony konsumentów. Jednak, eksperci zauważają, że ten trend ma negatywny wpływ na środowisko i bezpieczeństwo na drogach.

Po pierwsze, duże SUV-y i pickupy są znacznie większe i cięższe niż standardowe samochody, co oznacza, że zużywają więcej paliwa i emitują większą ilość szkodliwych substancji do atmosfery. Wzrost sprzedaży tych pojazdów przyczynia się do zwiększenia emisji gazów cieplarnianych, co ma negatywny wpływ na zmiany klimatyczne.

Po drugie, duże SUV-y i pickupy są trudniejsze do manewrowania i parkowania w mieście, co utrudnia mobilność i przyczynia się do zatłoczenia ulic. Wzrost liczby tych pojazdów na 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe linie lotnicze w Warszawie. Ten kierunek was zaskoczy

Tworzony od 90 lat Polski Słownik Biograficzny będzie miał drugą serię