w

Świadek wypadku szukał sensacji. Za nagranie filmu grożą mu 3 lata więzienia

44-letni mężczyzna był świadkiem tragicznego zdarzenia, które miało miejsce na drodze. Zamiast jednak udzielić pomocy poszkodowanym, zatrzymał się po to, by nagrać relację i opublikować ją w internecie, w celu wywołania sensacji. Nagranie szybko obiegło sieć, a na nim widać było nie tylko rozbite pojazdy, ale przede wszystkim ofiarę wypadku.

Zachowanie mężczyzny wywołało oburzenie i krytykę ze strony opinii publicznej oraz organów ścigania. Prokurator Rejonowy w Chodzieży postanowił skierować akt oskarżenia przeciwko niemu do sądu. Mężczyzna odpowie za swoje działania przed wymiarem sprawiedliwości, a grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Takie zachowanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale również niehumanitarne. W takiej sytuacji najważniejsze jest udzielenie pomocy poszkodowanym, a nie nagrywanie i publikowanie w internecie dramatycznych wydarzeń. Warto pamiętać, że każdy z nas może znaleźć się w podobnej sytuacji i w takim momencie liczy się szybka i skuteczna pomoc, a nie chęć zrobienia sensacji w sieci.

Mamy nadzieję, że ten przypadek będzie ostrzeżeniem dla innych, którzy mogliby pomyśleć o podobnym zachowaniu. W takich sytuacjach liczy się przede wszystkim ludzkie współczucie i empat 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Celine Dion wraca do zdrowia. Gwiazda pojawiła się na koncercie Katy Perry

Miało być 200 km/h. PKP Intercity nie może rozpędzić czeskich lokomotyw