w

Światowy indeks cyberprzestępczości pokazuje, które kraje stwarzają największe zagrożenie

Po trzech latach intensywnych badań, naukowcy z renomowanych uczelni, takich jak Uniwersytet Oksfordzki i Uniwersytet Nowej Południowej Walii, ujawnili pierwszy w swoim rodzaju „World Cybercrime Index”. Indeks ten został stworzony w celu sklasyfikowania krajów pod względem poziomu zagrożenia, jakie stanowią dla nich miejscowi cyberprzestępcy. Wyniki badań są zaskakujące – okazuje się, że największym źródłem cyberprzestępczości na świecie jest Rosja, a na drugim miejscu znalazła się Ukraina. Na trzecim miejscu uplasowały się Chiny, a kolejne pozycje zajęły Stany Zjednoczone i Nigeria.

Wyniki te są szczególnie niepokojące, ponieważ wskazują na rosnące zagrożenie ze strony cyberprzestępców na całym świecie. Rosja, jako lider rankingu, jest uważana za kraj, w którym działa najwięcej grup przestępczych zajmujących się cyberprzestępczością. W przypadku Ukrainy, eksperci zwracają uwagę na fakt, że jest to kraj, w którym występuje duża liczba ataków hakerskich na instytucje rządowe i firmy prywatne.

Chiny, zajmujące trzecie miejsce w rankingu, są uważane za kraj, w którym działa wiele grup przestępczych specjalizujących się w kradzieży danych i szpiegostwie przemysłowym. Stany Zjednoczone, pomimo swojej roli lidera w dziedzinie technologii, również nie są bezpieczne przed cyberprzestępczością. W ostatnich latach, coraz częściej dochodzi tam do ataków na duże korporacje i instytucje rządowe.

Nigeria, 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bliski Wschód to geopolityczny wulkan. Dlaczego jest tak ważny?

dziś, 16 kwi 21:10 (TVP 1) – Katyń