w

Świetna nowość wkracza na Android Auto. Docenisz ją na parkingach!

Okres przedświąteczny nieodłącznie kojarzy się z zakupami, które często odbywają się w różnych sklepach, galeriach handlowych i miastach. W związku z tym, wielu kierowców będzie musiało zaparkować swoje samochody na dużych parkingach przy obiektach handlowych. Jak szybko odnaleźć swoje auto, aby wrócić na czas z zakupami? W tym przypadku pomocna może okazać się aplikacja Google Android Auto.

Android Auto to oprogramowanie, które ułatwia nawigację i odbieranie wiadomości na ekranie samochodu, jeśli jest on zgodny z tą usługą. Jest to również prosty interfejs, który można obsługiwać za pomocą ekranu lub głosu. Usługa ta jest dostępna w Polsce od pewnego czasu, ale niedawno została zaktualizowana, aby umożliwić zapisanie lokalizacji zaparkowanego samochodu. Gdy pojazd będzie stał w tym samym miejscu przez pewien czas, na ekranie pojawi się opcja „Zapisz miejsce parkowania”.

Ta funkcja działa podobnie jak przypinanie pinezki, ale można ją później szybko uruchomić na smartfonie, aby dotrzeć do zaparkowanego samochodu przy sklepie lub kinie. Gdzie szczególnie przyda się ta nowa funkcja w Android Auto? Na pewno będzie to przydatne na otwartych parkingach, gdzie nie ma podziału na poszczególne poziomy. W takich przypadkach GPS działa bardzo dobrze, a lokalizacja samochodu będzie wyświetlona z dokładnością do metra.

Jednak na parkingach podziemnych może być trochę trudniej, ale według opinii internautów z innych krajów, funkcja „pinezki” działa również dobrze w takich miejscach. Jest to z pewnością nowość, którą warto wypróbować. To miły prezent od firmy Google, który na pewno ułatwi zakupy. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Denis Villeneuve: Scenariusz „Diuny 3” jest już prawie gotowy

Przyszły rząd KO, Trzeciej Drogi i Lewicy ma problem. Chodzi o wyższą kwotę wolną od podatku!