w

Sytuacja mocno się pogarsza. Presja płacowa zaczyna wykańczać firmy

Według raportu banku Pekao, polskie przedsiębiorstwa borykają się z silnym wzrostem kosztów, jednocześnie doświadczając realnego spadku przychodów i rentowności. Analityk banku, Krzysztof Mrówczyński, podczas Kongresu Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej, zauważył, że obecnie firmy prawdopodobnie osiągnęły dno koniunktury. Teraz jednak mogą być narażone na presję płacową, co może jeszcze bardziej pogorszyć ich sytuację.

Raport banku Pekao wskazuje na trudną sytuację polskich przedsiębiorstw, które muszą zmagać się z rosnącymi kosztami, a jednocześnie zauważają spadek przychodów i rentowności. Analityk banku, Krzysztof Mrówczyński, podczas Kongresu Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej, zwrócił uwagę na fakt, że obecnie firmy prawdopodobnie osiągnęły dno koniunktury. Jednakże, zgodnie z jego prognozami, presja płacowa może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację przedsiębiorstw.

Według raportu banku Pekao, polskie przedsiębiorstwa są obecnie w trudnej sytuacji, ponieważ muszą zmagać się z wysokimi kosztami, a jednocześnie doświadczają spadku przychodów i rentowności. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Antonio Banderas mógł zostać piosenkarzem. Odrzucił propozycje kontraktów płytowych

W Holandii zakazują reklam mięsa. Dołączają kolejne miasta