w

Szturmem wraca do domowych apteczek. Naturalne remedium na zaparcia i boleści

Coraz więcej osób szuka naturalnych sposobów na dbanie o zdrowie i urodę. Wiele z nas sięga po receptury i specyfiki, które były stosowane przez nasze babcie na różnego rodzaju dolegliwości. W medycynie ludowej jednym z najpopularniejszych środków był olej rycynowy. Jego zastosowanie w leczeniu zaparć jest prawdopodobnie najbardziej znane, ale warto wiedzieć, że ma on także wiele innych właściwości, które mogą być przydatne w codziennej pielęgnacji ciała.

Olej rycynowy jest bogaty w składniki odżywcze, takie jak kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Dzięki temu ma on działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i nawilżające. Może być stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, co czyni go wszechstronnym środkiem do pielęgnacji i leczenia różnych dolegliwości.

Jednym z najczęstszych zastosowań oleju rycynowego jest leczenie zaparć. Działa on jako środek przeczyszczający, pobudzając perystaltykę jelit i ułatwiając wypróżnianie. Może być stosowany zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, jednak należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i nie przekraczaniu zalecanej dawki.

Olej rycynowy może także pomóc w uśmierzaniu bólu. Może być stosowany na skórę w miejscach, gdzie występuje ból mięśni czy stawów. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbólowym, może przynieść ulgę w przypadku bólu głowy, bólu menstruacyjnego czy bólu zęba.

Jednak olej rycynowy nie tylko leczy, ale także pielę 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Tusk nie będzie moim premierem”. Lider PO odpowiada prezydentowi

Duże miasto zniknie z mapy Polski? Chcą tego sami mieszkańcy