w

Tak planuje pożegnać się ze sceną. Złamał daną sobie obietnicę

Pod koniec marca w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się pierwsza część pożegnalnej solowej trasy Ricka Wakemana, legendarnego klawiszowca grupy Yes i jednej z najważniejszych postaci w historii rocka progresywnego. Wakeman, nazywany „czarodziejem instrumentów klawiszowych”, zaprezentuje swoje największe przeboje, ale także zaskoczy fanów nowym materiałem. W trakcie koncertów będzie można usłyszeć 30-minutowy utwór zatytułowany „Yessonata”, który w formie sonaty przypomni tematy i melodie z czasów Yes.

Rick Wakeman jest jednym z najbardziej utalentowanych i cenionych muzyków w historii rocka. Jego umiejętności na instrumentach klawiszowych są niezrównane, a jego wkład w muzykę progresywną jest nieoceniony. Wakeman dołączył do grupy Yes w 1971 roku i wraz z nią nagrał kilka kultowych albumów, takich jak „Fragile” czy „Close to the Edge”. Jego charakterystyczne brzmienie klawiszy stało się nieodłączną częścią muzyki grupy i przyczyniło się do jej sukcesu.

Po wielu latach współpracy z Yes, Wakeman postanowił skupić się na swojej solowej karierze. W 1974 roku wydał swój pierwszy album solowy „The Six Wives of Henry VIII”, który odniósł ogromny sukces i ugruntował jego pozycję jako jednego z najważniejszych muzyków w muzyce progresywnej. Od tego czasu Wakeman wydał ponad 90 albumów solowych, a także współpracował z wieloma innymi artystami, tak 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W latach 80. podbijała listy przebojów, dziś triumfuje w innej branży. Co stało się z Susanną Hoffs?

Rewolucja w rejestrowaniu samochodów. Co się zmieni i kiedy?