w

Tak złe, że aż dobre. Filmy, które swoją porażką przeszły do historii

Są filmy, które na zawsze zapisały się w historii kina dzięki swojej przełomowości, charakterystycznemu stylowi lub poruszającej fabule. Jednak istnieją również dzieła zupełnie przeciwne, które wyróżniają się żenującymi dialogami, drętwym aktorstwem i budzącymi przerażenie (często nie w zamierzony sposób) efektami specjalnymi. Przedstawiamy Wam kilka propozycji filmów, które są tak złe, że z biegiem lat zyskały miano kultowych. Pamiętajcie jednak, że oglądanie ich jest na własną odpowiedzialność.

1. „Plan 9 z kosmosu” (1959) – ten film science fiction uważany jest za jedno z najgorszych dzieł w historii kina. Reżyser Ed Wood stworzył absurdalną historię o inwazji kosmitów na Ziemię, wykorzystując przy tym tanie efekty specjalne i kiepskie aktorstwo. Mimo to, film zyskał kultowy status dzięki swojej niezwykłej beztrosce i nieudolności.

2. „The Room” (2003) – ten dramat romantyczny, stworzony przez Tommy’ego Wiseau, jest uważany za jedno z najgorszych dzieł w historii kina nie tylko ze względu na kiepskie aktorstwo i absurdalną fabułę, ale także dzięki niezliczonym błędom w scenariuszu i reżyserii. Mimo to, film zyskał kultową popularność i stał się obiektem kultowych memów i parodii.

3. „Troll 2” (1990) – mimo swojego tytułu, ten film nie ma nic wspólnego z oryginalnym „Trollem” z 1986 roku. Zamiast tego, jest to kiepska produkcja o zmutowanych ludziach, którzy próbują przekonać rodzinę do jedzenia zatrutych potraw. Film jest pełen absurdalnych dialogów i niesamowicie słabego aktorstwa, co sprawia, że jest on jednym z najgors 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Widowiskowy i pełen akcji. Netflix zapowiada premierę nowego akcyjniaka

Po Eurowizji 2024 otrzymał 50 tys. euro od rządu. Co Baby Lasagna zrobił z nagrodą?