w

Takiego filmu w polskim kinie jeszcze nie było! „Przestrzeń do debaty na temat eutanazji”

Wśród nas znajduje się wielu ludzi, którzy musieli zmierzyć się z chorobą nowotworową, a także z bliskimi, którzy cierpią lub cierpieli na nią w terminalnym stadium. Jest to dla mnie bardzo ważne doświadczenie jako aktorki, ponieważ miałam okazję być częścią filmu „Lęk” Sławomira Fabickiego, który otwiera przestrzeń do dyskusji na temat eutanazji.

Jako osoba, która sama doświadczyła choroby nowotworowej w swoim otoczeniu, czuję się szczególnie związana z tematem poruszanym w filmie. Wcielając się w rolę bohaterki, mogłam lepiej zrozumieć i przedstawić trudności, z jakimi muszą zmagać się osoby dotknięte tą chorobą, a także ich bliscy.

Cieszę się, że polskie kino pokazuje kobiety, które mają tak wiele wspaniałych historii do opowiedzenia. W „Lęku” mamy okazję poznać dwie silne i odważne kobiety, które stają w obliczu trudnych wyborów i próbują znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące życia i śmierci.

Jestem przekonana, że film ten może być inspiracją do otwartej i ważnej debaty na temat eutanazji, która jest tematem tabu w naszym społeczeństwie. Mam nadzieję, że dzięki „Lękowi” uda nam się zwrócić uwagę na tę kwestię i zacząć szukać rozwiązań, które pomogą osobom w terminalnym stadium choroby cierpiącym i ich bliskim. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nagrody Gildii Scenarzystów Polskich rozdane po raz drugi. Znamy laureatów

Stalkerzy zamienili życie gwiazd w piekło. Znany muzyk niemal zginął