w

Takiej transakcji jeszcze nie było. Włosi sprzedają „strategiczną infrastrukturę”

Telecom Italia, jeden z dwóch największych operatorów telekomunikacyjnych we Włoszech, poinformował o sprzedaży udziałów w swojej sieci stacjonarnej za blisko 20 mld dol. Transakcja ta została przeprowadzona pod nadzorem krajowych władz, które uzyskały udział w celu kontrolowania sektora. Jest to pierwsza tego typu sprzedaż w dużym, europejskim państwie.

Sprzedaż udziałów w sieci stacjonarnej jest częścią strategii Telecom Italia mającej na celu zmniejszenie zadłużenia i zwiększenie inwestycji w rozwój sieci mobilnej. Transakcja ta została przeprowadzona w ramach umowy z funduszem inwestycyjnym KKR, który nabył 37,5% udziałów w sieci stacjonarnej. Pozostałe udziały zostały sprzedane innym inwestorom, w tym funduszowi Macquarie oraz włoskiemu funduszowi inwestycyjnemu CDP.

Według Reuters, sprzedaż udziałów w sieci stacjonarnej jest uważana za „strategiczne wyjście” dla Telecom Italia, ponieważ pozwala na zmniejszenie zadłużenia i skupienie się na rozwoju sieci mobilnej. Transakcja ta została również przyjęta pozytywnie przez krajowe władze, które uzyskały udział w celu kontrolowania sektora telekomunikacyjnego.

Włoski rząd od dawna stara się zwiększyć swoją kontrolę nad sektorem telekomunikacyjnym, a sprzedaż udziałów w sieci stacjonarnej jest pierwszym krokiem w tym kierunku. Według Reuters, rząd włoski uzyskał 10% udziałów w sieci stacjonarnej w 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Będzie następna, ostatnia piosenka The Beatles? „To możliwe”

Co z portem zbożowym? Posłanki KO zarzucają ministrowi rolnictwa kłamstwo