w

Ten film przeszedł do historii. Na planie doszło do wielu wypadków

24 marca 1999 roku miała miejsce wyjątkowa uroczysta premiera filmu „Matrix”, który od razu stał się przełomowym wydarzeniem w historii kina. Produkcja ta zapisała się na stałe w pamięci widzów dzięki niezwykłym efektom specjalnym, które wówczas były niezwykle nowatorskie i nie spotykane dotąd w innych filmach. Jednak nie tylko to sprawiło, że „Matrix” stał się jednym z najbardziej kultowych filmów wszechczasów. To także początek popularnej franczyzy medialnej, która wciąż cieszy się ogromną popularnością.

Z okazji dwudziestopięciolecia premiery filmu rodzeństwa Wachowskich, warto przyjrzeć się bliżej kulisy jego realizacji i przypomnieć sobie kilka ciekawostek związanych z tym wyjątkowym dziełem. Na przykład, wiele osób nie wie, że pierwotnie „Matrix” miał być zrealizowany przez innego reżysera, ale ostatecznie bracia Wachowscy przekonali producentów swoją wizją i zostali wybrani do pracy nad filmem.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że aktorzy musieli przejść intensywne szkolenia przed rozpoczęciem zdjęć, aby nauczyć się sztuki walki i akrobatyki, co było niezbędne do realizacji skomplikowanych scen akcji. Wiele z nich wykonywali sami, bez użycia dub 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vito Bambino kontra Fryderyki. „Niereformowalny cyrk”

Paliwo do diesla z oleju po frytkach. XTL na stacjach w Niemczech