w

Toyota ma problem z TICO. Oszukiwała na silnikach Diesla

Toyota zdecydowała się na wstrzymanie sprzedaży kilku swoich modeli, które są napędzane silnikami wysokoprężnymi. Powodem takiej decyzji są nowe zarzuty, które zostały postawione wobec firmy dotyczące nieprawidłowości w procesie certyfikacji wprowadzanych na rynek silników Diesla. Podobnie jak w przypadku głośnej afery Diesel Gate Volkswagena, również w przypadku Toyoty chodzi o zaniżanie rzeczywistej emisji spalin. Okazało się, że oprogramowanie sterujące jednostkami, które były poddawane certyfikacji, różniło się od tego, które było stosowane w samochodach sprzedawanych seryjnie.

Decyzja o wstrzymaniu sprzedaży modeli z silnikami wysokoprężnymi została podjęta po tym, jak pojawiły się nowe dowody na nieprawidłowości w procesie certyfikacji. Władze Toyoty postanowiły nie ryzykować dalszego obniżenia zaufania klientów do marki i podjęły kroki mające na celu wyjaśnienie całej sytuacji.

Podobnie jak w przypadku Volkswagena, w którym wykryto oszustwa związane z emisją spalin, również w przypadku Toyoty pojawiły się podejrzenia o celowe manipulowanie wynikami testów emisji. Władze firmy zapewniają jednak, że nie było to celowe działanie, a jedynie wynik błędów w procesie certyfikacji.

Wstrzymanie sprzedaży modeli z silnikami wysokoprężnymi jest kolejnym ciosem dla Toyoty, która od lat cieszyła się reputacją producenta niezawodnych i ekologicznych samochodów. Decyzja ta może mieć również negatywny wpływ na wizerunek marki i jej pozycję na rynku.

Władze Toyoty zapewniają 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policja wezwana do ludzkich szczątków wydobyła zwłoki nastolatka sprzed tysięcy lat

„Pekao i PKO BP przyłapani na aferze!”. Uwaga na nową sztuczkę oszustów