w

Tysiące aut do wyrejestrowania. Sprawdź, czy Twoje jest na liście

Wkrótce nastąpi wielkie oczyszczenie w bazach CEPiK, które pozbędzie się samochodów określanych jako „martwe dusze”. W praktyce oznacza to, że z urzędowych systemów znikną pojazdy, które formalnie są zarejestrowane, ale w rzeczywistości nie są użytkowane przez właścicieli. Według danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, w Polsce jest ponad 7 milionów takich „martwych dusz”. Czy Twój samochód znajduje się na tej liście i zostanie usunięty?

W ramach tego wielkiego oczyszczania, z bazy CEPiK zostaną usunięte pojazdy, które nie przeszły przeglądu technicznego przez okres dłuższy niż 2 lata. Dotyczy to również samochodów, które nie zostały opłacone podatki drogowe przez ten sam okres. Dodatkowo, z listy zostaną wykreślone pojazdy, które nie mają ważnego ubezpieczenia OC lub zostały wycofane z użytkowania przez właściciela.

Wśród samochodów, które zostaną usunięte z bazy CEPiK, znajdą się również te, które zostały skradzione lub zniszczone. W przypadku kradzieży, pojazd zostanie wykreślony z ewidencji po zgłoszeniu przez właściciela lub organy ścigania. Natomiast w przypadku zniszczenia, samochód zostanie wyrejestrowany po zakończeniu postępow 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znany aktor ją zastraszał, a kiedyś skrzywdził na planie. Ujawniła jego nazwisko

„Joker 2” jak „szafa grająca”? Usłyszymy 15 przebojów w nowej aranżacji!