w

Ucieszyliśmy się za wcześnie. Wylotówka z Krakowa dopiero po świętach

Kilka dni temu donieśliśmy o zbliżającym się końcu prac nad przebudową krakowskiej wylotówki na Warszawę. Wstępne zapowiedzi sugerowały, że długo oczekiwana trasa zostanie otwarta jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Niestety, dzisiaj wiemy, że radość kierowców była przedwczesna. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie właśnie poinformował, że nie uda się dotrzymać tego terminu.

Przebudowa krakowskiej wylotówki na Warszawę jest jednym z najważniejszych projektów drogowych w Krakowie. Ma ona na celu poprawę płynności ruchu oraz bezpieczeństwa na tej ważnej trasie. Prace rozpoczęły się w 2018 roku i miały zakończyć się w tym roku. Niestety, z powodu różnych przeszkód i opóźnień, termin ten nie zostanie dotrzymany.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie wyjaśnił, że przyczyną opóźnienia jest m.in. trudny teren, na którym prowadzone są prace oraz konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac związanych z infrastrukturą podziemną. W związku z tym, otwarcie nowej wylotówki zostało przesunięte na przyszły rok.

Mimo rozczarowania kierowców, którzy liczyli na szybkie otwarcie nowej trasy, warto pamiętać, że przebudowa wylotówki jest bardzo ważnym i skomplikowanym projektem. Jej zakończenie przyniesie jednak wiele korzyści dla mieszkańców Krakowa, w tym szybsze i bezpieczniejs 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kultowy bohater polskiej komedii ma swój pomnik. Stanął obok… paprykarza

Kto pomógł przejąć TVP? Kluczowa rola informatyków