w

Udało się zidentyfikować szczątki zatopionego okrętu. To fregata z czasów wojny o ucho Jenkinsa

Po ponad 30 latach pracy archeologów z National Park Services udało się zidentyfikować okręt wojenny, którego szczątki zostały odkryte w 1993 roku na terenie Dry Tortugas National Park. Po wielu badaniach i analizach okazało się, że jest to XVIII-wieczny brytyjski HMS Tyger. Fregata ta została zwodowana w 1647 roku i była wyposażona w 50 dział. Niestety, w 1742 roku zatonęła, gdy osiadła na rafie na Dry Tortugas. To wydarzenie miało miejsce podczas wojny o ucho Jenkinsa, która toczyła się w latach 1739-1748 w Ameryce Północnej pomiędzy Wielką Brytanią a Hiszpanią.

Załoga HMS Tygera podjęła się heroicznej walki o przetrwanie, jednak niestety nie udało im się uratować okrętu. W wyniku zderzenia z rafą, statek został poważnie uszkodzony i zatonął. Mimo to, załoga nie poddała się i walczyła o przetrwanie w trudnych warunkach. Dzięki staraniom archeologów udało się ustalić, że na pokładzie okrętu znajdowało się około 200 osób, w tym marynarze, oficerowie i żołnierze.

Odkrycie HMS Tygera jest nie tylko ważne dla historii marynarki wojennej, ale także dla historii Dry Tortugas National Park. Statek ten jest jednym z wielu okrętów, które zatonęły w okolicach wysp Dry Tortugas, tworząc unikalne podwodne krajobrazy i stanowiąc ważne miejsce dla nurków i miłośników historii. Dzięki pracy archeologów i badaczom, możemy lepiej poznać historię tego regionu i odkrywać tajemnice związane z tymi zatopionymi okrętami. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaśpiewał wielki polski przebój po angielsku. Nagranie obiegło sieć!

mObywatel otrzymuje dwa dokumenty. Dla kogo nowa funkcja?