w

UE złagodzi zakaz sprzedaży aut spalinowych? Niemiecki gigant mówi wprost

Zakaz rejestracji samochodów spalinowych, który miałby obowiązywać w Europie od 2035 roku, może zostać odłożony w czasie, zgodnie z wypowiedzią dyrektora finansowego marki Porsche. Według niego, wprowadzenie takiego zakazu może okazać się nieopłacalne dla całej Unii Europejskiej, biorąc pod uwagę wciąż słabnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi.

Obecnie, wiele krajów europejskich stawia sobie za cel wyeliminowanie pojazdów spalinowych z dróg do 2035 roku. Jednak, zgodnie z prognozami, wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na samochody z silnikami spalinowymi, a zainteresowanie pojazdami elektrycznymi nie jest tak duże, jak oczekiwano.

Dyrektor finansowy marki Porsche podkreśla, że wprowadzenie zakazu rejestracji samochodów spalinowych może mieć negatywny wpływ na gospodarkę Unii Europejskiej. Wprowadzenie takich przepisów może spowodować spadek sprzedaży samochodów, co z kolei może wpłynąć na produkcję i zatrudnienie w branży motoryzacyjnej.

Ponadto, wprowadzenie zakazu rejestracji samochodów spalinowych może również mieć negatywny wpływ na konsumentów. Wprowadzenie takich przepisów może spowodować wzrost cen samochodów elektrycznych, co może utrudnić dostęp do nich dla osób o niżs 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Mona Lisa” zaatakowana zupą. Aktywistki wykrzyczały postulat o żywności

AC/DC powróci w zmienionym składzie. Zabraknie ważnego członka