w

USA dążą do nowej broni jądrowej. Przy tym pocisku bomba atomowa zrzucona na Hiroszimę blednie

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych stoją u progu znaczącej modernizacji swoich zdolności nuklearnych, a jednym z kluczowych elementów tej modernizacji jest planowany zakup do nawet tysiąca egzemplarzy pocisków LRSO (Long Range Standoff Weapons). Pociski LRSO wprowadzą nuklearny arsenał USA w nową erę zaawansowania, umożliwiając skuteczne i precyzyjne działania w zakresie obrony i odstraszania.

LRSO to nowoczesne pociski manewrujące, które są zdolne do przenoszenia głowic jądrowych. Dzięki swoim zaawansowanym możliwościom, stanowią one kluczowy element w strategii nuklearnej Stanów Zjednoczonych, zapewniając skuteczną i niezawodną obronę kraju oraz jego sojuszników.

Pociski LRSO mają zastąpić przestarzałe już pociski Boeing AGM-86 Air, które zostały wprowadzone do służby w latach 80. XX wieku. W porównaniu do swoich poprzedników, LRSO oferują znacznie większą precyzję, zasięg oraz możliwości manewrowania w locie, co czyni je bardziej skutecznymi i trudniejszymi do przechwycenia przez systemy obrony przeciwrakietowej.

Zakup pocisków LRSO jest częścią szerszego programu modernizacji nuklearnej sił powietrznych Stanów Zjednoczonych, który ma na celu zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i obrony kraju. Wraz z innymi nowoczesnymi systemami nuklearnymi, takimi jak nowe bomby B61-12 i modernizacja systemu rakietowego Min 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziś, 6 lis 22:45 (TVN) – Podatek od miłości

Jego nazwisko nagle zniknęło z afiszy. Oto co naprawdę się za tym kryło