w

Uwaga na fałszywe wiadomości SMS. MSWiA ostrzega Polaków

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega Polaków przed oszustami, którzy podszywają się pod ten resort w celu wyłudzenia danych osobowych. W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do prób wyłudzenia informacji od obywateli poprzez wysyłanie fałszywych wiadomości o konieczności aktualizacji danych w dowodzie osobistym. W związku z tym, Ministerstwo apeluje do wszystkich obywateli o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie kilku ważnych zasad, które pomogą w zabezpieczeniu naszych danych osobowych.

Pierwszym krokiem, który należy podjąć w przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości, jest zweryfikowanie jej źródła. Oszuści często podszywają się pod instytucje państwowe, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy wiadomość rzeczywiście pochodzi od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Można to zrobić poprzez kontakt z urzędem lub sprawdzenie oficjalnej strony internetowej resortu.

Jeśli wiadomość jest podejrzana, należy niezwłocznie ją usunąć i nie odpowiadać na nią. Oszuści często wykorzystują techniki manipulacji i straszenia, 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie żyje Mariusz „Maniek” Andraszek. „Każde słowo wydaje się niewłaściwe”

Nowe obowiązkowe wyposażenie. Kierowca będzie miał 5 sekund na reakcję