w

Uwaga na nowe oszustwo. Przestępcy podszywają się pod Urząd Skarbowy

Cyberprzestępcy rozpoczęli nową kampanię phishingową, w której podszywają się pod Urząd Skarbowy oraz Ministerstwo Finansów. Ich celem jest wyłudzenie poufnych informacji od naiwnych użytkowników internetu. Ofiary są kuszone fałszywą informacją o nadpłaconym podatku, który można odzyskać. Jednak w rzeczywistości jest to bardzo niebezpieczna pułapka, która ma na celu wyłudzenie prywatnych danych od internautów.

W ostatnim czasie cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują podszywanie się pod instytucje państwowe, takie jak Urząd Skarbowy czy Ministerstwo Finansów, aby oszukać niewinne osoby. W przypadku tej konkretnej kampanii, oszuści wysyłają fałszywe e-maile lub SMS-y, informujące o nadpłaconym podatku, który można odzyskać. W celu uzyskania zwrotu, ofiary są proszone o podanie swoich danych osobowych, takich jak numer PESEL, numer konta bankowego czy hasło do konta.

Niestety, wielu użytkowników internetu daje się nabrać na tę sztuczkę i podaje swoje poufne informacje. W ten sposób cyberprzestępcy uzyskują dostęp do wrażliwych danych, które mogą wykorzystać do kradzieży tożsamości lub 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MG Motors – brytyjska marka już w Polsce. Takich cen nie widzieliśmy od dawna

Samolot lecący do Polski musiał awaryjnie lądować. To były chwile grozy