w

Używanie dużych ilości marihuany znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń lękowych

Według kanadyjskich naukowców, używanie dużej ilości marihuany może wiązać się z poważnym ryzykiem wystąpienia zaburzeń lękowych. Zespół specjalistów z Bruyère Research Institute, University of Ottawa Department of Family Medicine, The Ottawa Hospital oraz Institute for Clinical Evaluative Sciences przeprowadził najobszerniejsze badania dotyczące związku między używaniem marihuany a zaburzeniami lękowymi. W swoim badaniu przeanalizowali oni dane medyczne z lat 2008-2019 dotyczące ponad 12 milionów mieszkańców prowincji Ontario.

Wyniki badań wykazały, że osoby, które regularnie używają duże ilości marihuany, są bardziej narażone na wystąpienie zaburzeń lękowych w porównaniu z osobami, które nie używają tej substancji. W szczególności, osoby, które używały marihuany codziennie lub kilka razy w tygodniu, miały większe ryzyko wystąpienia zaburzeń lękowych niż osoby, które używały jej rzadziej.

Ponadto, badanie wykazało, że im więcej marihuany spożywała osoba, tym większe było ryzyko wystąpienia zaburzeń lękowych. Osoby, które spożywały ponad 10 gramów marihuany tygodniowo, miały aż trzykrotnie większe ryzyko wystąpienia zaburzeń lękowych w porównaniu z osobami, które nie używały tej substancji.

Naukowcy zwracają uwagę, że wyniki te są szczególnie istotne w kontekście rosnącej popularności marihuany jako środka rekreacyjnego i leczniczego. Wiele osób uważa, że marihuana jest bezpieczną substancją, jednak wyniki badań wskazują na poważne konsekwencje jej nadmiernego używania.

Zaburzenia lękowe są jednym z najczęściej występujących problemów zdrowotnych na świecie i mogą znacząco wpływać na jakość życia i funkcjonowanie jednostki. Dlatego też, naukowcy zalecają ostrożność w używaniu 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spowodowała wypadek. Sąd przyznał jej odszkodowanie i rentę

Aktorka nie chce kontynuacji komediowego hitu? To był przełom w jej karierze