w

W Polsce otworzą „Podziemny Pałac”. Wyjątkowa atrakcja w europejskiej skali

Według informacji udostępnionych przez portal Łódź.pl, mieszkańcy Łodzi będą mieli możliwość stałego zwiedzania „Podziemnego Pałacu”. Jest to unikatowa atrakcja turystyczna, składająca się z imponujących podziemnych zbiorników wodnych, które dotychczas były dostępne dla zwiedzających tylko raz na kilka lat. Konstrukcja ta zachwyca nie tylko swoim rozmiarem, ale przede wszystkim kunsztem wykonania, co sprawia, że z pewnością stanie się jedną z najważniejszych pereł w koronie polskich atrakcji turystycznych.

„Podziemny Pałac” w Łodzi jest nie tylko unikatowym zabytkiem, ale również wyjątkowym dziełem inżynieryjnym. Zbiorniki wodne, które znajdują się pod ziemią, zostały zaprojektowane i wybudowane w latach 70. XX wieku, a ich głównym zadaniem jest gromadzenie wody deszczowej i odprowadzanie jej do rzeki. Jednak dzięki staraniom władz miasta, od niedawna możliwe jest zwiedzanie tych podziemnych konstrukcji przez turystów.

„Podziemny Pałac” składa się z trzech zbiorników, z których każdy ma pojemność około 10 tysięcy metrów sześciennych wody. Wszystkie zbiorniki są połączone ze sobą systemem korytarzy i tuneli, które 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Joker: Folie a Deux” w USA tylko dla dorosłych. Jak będzie w Polsce?

Rosjanie pokazali „niewidzialny” czołg. „Osiągnięto nowy szczyt”