w

W tym kraju żyje się najdłużej. Jak na tle Europy wypada Polska?

Bob Hope, amerykański aktor komediowy, słynął z dowcipów na temat starości. Jednym z jego najbardziej znanych cytatów jest stwierdzenie, że człowiek jest naprawdę stary dopiero wtedy, gdy świeczki na urodzinowym torcie kosztują więcej niż sam tort. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, w którym europejskim kraju ludzie żyją najdłużej? A jak Polska wypada pod tym względem na tle innych krajów Starego Kontynentu?

Według danych Eurostatu, w 2019 roku średnia długość życia w Europie wynosiła 81,2 lat. Najwyższą średnią długość życia odnotowano w Hiszpanii, gdzie wynosiła ona 83,4 lat. Następne miejsca zajęły Włochy (83,3 lata) i Francja (82,9 lat). Polska plasuje się na 19. miejscu z wynikiem 77,5 lat, co oznacza, że jesteśmy w środku europejskiej stawki.

Jednak warto zauważyć, że w ostatnich latach Polska odnotowała znaczny wzrost średniej długości życia. W 2000 roku wynosiła ona zaledwie 72,3 lata, a więc w ciągu 19 lat wzrosła o 5,2 lata. To znacznie więcej niż średnia dla całej Europy, która w tym sam 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spięcie Belki z Mastalerkiem. „Żyrandol wydaje się być bardziej funkcjonalny od niego”

Używane Volvo XC60 I (2008-2017). Typowe usterki, wady, zalety i ceny