w

W Wielkanoc ponad 300 lat temu doszło do wyjątkowego odkrycia

Wieki temu, w odległych czasach, na Oceanie Spokojnym pojawiła się odizolowana od innych lądów wyspa. Była to Wyspa Wielkanocna, na którą po raz pierwszy przybił statek europejski. Dowodził nim holenderski admirał Jacob Roggeveen. Ale dlaczego właśnie ta wyspa została nazwana Wyspą Wielkanocną? To pytanie wciąż budzi wiele ciekawości i jest jednym z wielu zagadnień, które fascynują zarówno badaczy, jak i turystów od wieków.

Wyspa Wielkanocna jest jedną z najbardziej tajemniczych i fascynujących wysp na świecie. Znajduje się na południowym Pacyfiku, około 3 700 km od wybrzeży Chile. Jest to jedna z najbardziej odizolowanych wysp na świecie, otoczona przez ogromne odległości od innych lądów. Dzięki temu, przez wiele wieków, Wyspa Wielkanocna pozostawała nieodkryta przez Europejczyków.

W 1722 roku, holenderski admirał Jacob Roggeveen wyruszył w podróż na poszukiwanie nieznanych lądów na Oceanie Spokojnym. W trakcie swojej wyprawy, 5 kwietnia 1722 roku, jego statek dotarł do Wyspy Wielkanocnej. Roggeveen był pierwszym Europejczykiem, który odkrył tę tajemniczą wyspę. Zaskoczony jej pięknem i niezwykłymi rzeź 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Całun Turyński. Niezwykłe płótno, które od lat wymyka się nauce

Niesamowity występ w „The Voice Kids”. Baronem aż wzdrygnęło! „Nie można spuścić z ciebie oczu”