w

Wchodzi w życie AFIR. Polska musi się pospieszyć, by spełnić unijne wymogi

Główny Urząd Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosił, że znalazły się osoby zainteresowane dzierżawą Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) przy drogach szybkiego ruchu, a dokładniej ich części, gdzie planowane są stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Jest to niezwykle istotne nie tylko dla kierowców, ale także dla dostosowania polskiej infrastruktury do wymogów Unii Europejskiej, określonych w Aktualnym Funduszu Inwestycji Regionalnych (AFIR).

Dzięki temu działaniu, kierowcy będą mieli możliwość łatwego i wygodnego ładowania swoich pojazdów elektrycznych w trakcie podróży po drogach szybkiego ruchu. Jest to szczególnie ważne w kontekście rosnącej popularności samochodów elektrycznych oraz konieczności spełnienia unijnych wymogów dotyczących redukcji emisji CO2.

Dzierżawa MOP-ów przy drogach szybkiego ruchu jest również ważnym krokiem w kierunku dostosowania polskiej infrastruktury drogowej do unijnych regulacji, co jest niezbędne dla otrzymania wsparcia finansowego z AFIR. Dzięki temu, Polska będzie mogła skutecznie wdrażać zrównoważone rozwiązania transportowe, przyczyniając się do ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza.

GDDKiA zachęca wszystkich zainteresowanych do składania 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy oddadzą Ukrainie swoje wyposażenie przeciwlotnicze

Polska wśród najczęściej atakowanych cyfrowo państw