w

Wiesz dlaczego policjanci dotykają bagażnika pojazdu? To sprytny trik

Jeśli zdarza ci się od czasu do czasu natknąć na nagranie z policyjnej kontroli w USA, z pewnością zauważyłeś nietypowy gest policjanta, który zbliżając się do kontrolowanego samochodu, kładzie rękę na jego bagażniku lub tylnym błotniku. To zachowanie nie jest przypadkowe, a kryje się za nim prosty trik, który może okazać się bardzo przydatny w sytuacji, gdy kierowca postanowi nagle odjechać. W Polsce, na razie, policjanci nie stosują tego sposobu, ale nie jest wykluczone, że wkrótce zaczną.

Ten gest, nazywany „tap and go”, jest powszechnie stosowany przez amerykańskich policjantów podczas rutynowych kontroli drogowych. Polega on na tym, że funkcjonariusz podczas zbliżania się do pojazdu, delikatnie dotyka jego tylnej części, aby sprawdzić, czy jest ona ciepła. Jeśli tak, oznacza to, że samochód był niedawno używany i jest w stanie jazdy. W przypadku, gdy kierowca postanowi uciec, policjant będzie miał pewność, że samochód jest sprawny i będzie mógł szybko podjąć pościg.

Ten prosty trik jest szczególnie przydatny w przypadku, gdy kierowca próbuje uciec z miejsca kontroli, a policjant jest zbyt daleko, aby zauważyć, czy samochód jest w stanie jazdy. Dzięki temu gestowi, funkcjonariusz może szybko zareagować i podjąć odpowiednie działania.

W Polsce, ten sposób kontroli pojazdów nie jest jeszcze praktykowany przez policję, ale niektórzy eksperci uważają, że może to się zmienić w przyszłości. W obecnych czasach, gdy coraz więcej kierowców próbuje uciekać przed policją, wykorzystanie tego triku może okazać się bardzo skuteczne w zatr 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jest szansa dla aut spalinowych. Trzeba iść na wybory do Europarlamentu

Słynna influencerka chwali się ogromnymi pieniędzmi. Przyznała, na czym zarabia najwięcej