w

Wkrótce przybędzie 37 nowych odcinkowych pomiarów prędkości. Mamy listę

Wkrótce na polskich drogach zostanie uruchomionych 37 nowych odcinkowych pomiarów prędkości. Jest to wynik realizacji programu rozbudowy i modernizacji systemu CANARD, który rozpoczął się w 2021 roku. Program ten zakładał m.in. instalację systemów odcinkowego pomiaru prędkości w 39 nowych lokalizacjach oraz wymianę 247 najstarszych fotoradarów zainstalowanych przy polskich drogach na urządzenia nowej generacji.

Dzięki temu programowi, kierowcy będą mogli liczyć na jeszcze większe bezpieczeństwo na drogach, ponieważ nowe urządzenia są bardziej precyzyjne i skuteczne w wykrywaniu przekroczeń prędkości. Ponadto, system CANARD pozwala na ciągły monitoring prędkości pojazdów na danym odcinku drogi, co przyczynia się do zmniejszenia liczby wypadków drogowych.

W ramach programu, oprócz instalacji nowych odcinkowych pomiarów prędkości, przeprowadzona zostanie również wymiana 247 najstarszych fotoradarów na urządzenia nowej generacji. Dzięki temu, systemy te będą jeszcze bardziej niezawodne i dokładne w wykrywaniu przekroczeń prędkości.

Warto również wspomnieć, że program CANARD jest częścią szerszej strategii rządu mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie, w tym w systemy odcinkowego pomiaru prędkości, Polska staje się coraz bezpieczniejszym miejsc 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cz, 21 gru 1:00 (TVN) – Cicha noc

Wyburzenie Arkad Wrocławskich.Co będzie na ich miejscu?