w

Właściciele aut z LPG będą musieli jeździć na benzynie? Decyzja UE w grudniu

W ostatnim czasie kierowcy samochodów z instalacją gazową muszą zmierzyć się z niepokojącym problemem – czarne chmury zbierają się nad nimi. Komisja Europejska rozważa wprowadzenie 12. pakietu sankcji, który zakłada całkowite embargo na import gazu płynnego z Rosji. W przypadku jego wprowadzenia, polscy kierowcy mogą stanąć przed ogromnymi wyzwaniami, dotyczącymi nie tylko gwałtownego wzrostu cen, ale także ograniczonej dostępności LPG na stacjach.

Obecnie, wiele samochodów w Polsce jest wyposażonych w instalację gazową, co pozwala na korzystanie z tańszego i bardziej ekologicznego paliwa. Jednak, jeśli embargo na import gazu płynnego z Rosji zostanie wprowadzone, kierowcy będą zmuszeni do korzystania z droższego benzyny lub oleju napędowego. W konsekwencji, mogą oni zmierzyć się z wyższymi kosztami utrzymania pojazdu oraz ograniczeniami w podróżowaniu.

Ponadto, spadek dostępności LPG na stacjach może również stanowić poważny problem dla kierowców. Wiele stacji paliw w Polsce jest obecnie wyposażonych w instalacje do dystrybucji gazu płynnego, jednak w przypadku wprowadzenia embarga, może dojść do ograniczenia jego dostępności. To z kolei może prowadzić do długich kolejek na stacjach oraz problemów z uzupełnieniem paliwa w podróży.

Wprowadzenie embarga 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To będzie tydzień Wagi. Wróżka Anna nie ma wątpliwości

Zmiany na kolejnych parkingach Lidla. Kierowców czeka niespodzianka