w

Wstrząs na rynku kryptowalut. Media: Władze USA nałożyły karę na największą giełdę

Według doniesień amerykańskich mediów, władze USA osiągnęły porozumienie z Binance Holdings – największą na świecie giełdą kryptowalut – w sprawie naruszeń związanych z praniem pieniędzy. Według ustaleń, szef firmy ustąpi ze stanowiska i przyzna się do zarzucanych mu czynów. Jednocześnie, szacuje się, że Binance będzie musiała zapłacić karę w wysokości ponad 4 mld dolarów.

Władze USA oskarżały Binance o nieprzestrzeganie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz nielegalnej działalności finansowej. Według raportu opublikowanego przez amerykańskie Ministerstwo Sprawiedliwości, Binance miała dopuścić się poważnych naruszeń, w tym nieprawidłowego monitorowania transakcji oraz braku weryfikacji tożsamości klientów.

W wyniku osiągniętego porozumienia, szef Binance ustąpi ze stanowiska i przyzna się do winy. Jednocześnie, firma będzie musiała zapłacić wysoką karę finansową, która ma wynieść ponad 4 mld dolarów. Władze USA uważają, że ta decyzja jest ważnym krokiem w walce z nielegalnymi działaniami finansowymi i przestępczością związaną z kryptowalutami. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kandydatka Seweryna z „Rolnika” przekazała smutne wieści. „To był najgorszy rok”

Switch 2 może nie oferować tak dobrego skalowania DLSS, jak się spodziewano. Nintendo nie komentuje sprawy