w

Wyjątkowa ludolfina. Tak Polacy świętują 14 marca Dzień Liczby Pi

Ludolfina, znana również jako liczba pi, jest stałą Archimedesa, która od wielu lat stanowi najbardziej inspirującą liczbę na świecie. Co roku, 14 marca, obchodzony jest Dzień Liczby Pi w różnych miejscach na całym świecie. Ale dlaczego akurat ten dzień został wybrany jako święto dla tej wyjątkowej liczby i jak jest ono obchodzone w Polsce?

Pierwsze obchody Dnia Liczby Pi miały miejsce w 1988 roku w San Francisco, kiedy to pracownicy muzeum Exploratorium zorganizowali wydarzenie, w którym uczestnicy mogli wyścigami na czas zapamiętywać jak najwięcej cyfr po przecinku liczby pi. Od tego czasu, 14 marca stał się oficjalnym dniem obchodów dla liczby pi, ponieważ jej zapis w formacie amerykańskim (3/14) odpowiada właśnie tej dacie.

W Polsce, Dzień Liczby Pi jest obchodzony od kilku lat i cieszy się coraz większą popularnością. W wielu szkołach organizowane są konkursy, quizy i zabawy matematyczne, w których uczniowie mogą wykazać się swoją wiedzą na temat liczby pi. W niektórych miejscach, organizowane są również wykłady i prezentacje na temat historii i zastosowań tej liczby w różnych dziedzinach nauki.

W niektó 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wasabi pomaga w… konserwacji papirusów

Odkrywając nowe perspektywy – „Amerykańscy Niezależni” na 17. Mastercard OFF CAMERA