w

Wysycha jezioro, które zaopatruje w wodę Kanał Panamski. Skutki odczuje cały świat

Eksperci z Allianz Trade ostrzegają, że susza i spadek poziomu wody w jeziorze, które jest głównym źródłem wody dla Kanału Panamskiego, może mieć poważne konsekwencje dla gospodarki światowej. Zmniejszenie przepustowości kanału może wpłynąć na handel międzynarodowy, w tym na przewóz towarów, surowców i paliw, co może doprowadzić do recesji w wielu krajach.

Decyzja o zmniejszeniu przepustowości Kanału Panamskiego, który jest jednym z najważniejszych szlaków handlowych na świecie, może mieć dalekosiężne skutki dla globalnej gospodarki. Wraz z niskim poziomem wody w jeziorze, które jest niezbędne do utrzymania odpowiedniego poziomu wody w kanale, może dojść do ograniczenia przepływu statków handlowych, co z kolei wpłynie na dostępność towarów i surowców na rynkach światowych.

W efekcie, może dojść do wzrostu cen towarów i surowców, co może mieć negatywny wpływ na gospodarki krajów zależnych od importu. Ponadto, zmniejszenie przepustowości kanału może spowodować opóźnienia w dostawach, co może mieć negatywny wpływ na produkcję i handel w wielu bran 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ledwie Staszewski wrócił do pracy, a jego znajomy wygadał się mediom. To dlatego wylądował w szpitalu

Huawei rusza z najlepszymi promocjami na Black Friday. Takich okazji jeszcze nie było