w

Z dnia na dzień zabrali dopłaty do elektryków. Szok za Odrą

Rząd federalny Niemiec podjął decyzję o zaprzestaniu finansowania zakupu samochodów elektrycznych. Powodem tak drastycznych działań jest plan przeniesienia środków z dopłat na pokrycie deficytu budżetowego w 2024 roku. Eksperci jednoznacznie wskazują, że ta decyzja będzie miała ogromne konsekwencje dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego oraz stanowić poważną przeszkodę w rozwoju elektromobilności.

Odcięcie finansowania na zakup samochodów elektrycznych jest jednym z najważniejszych kroków podejmowanych przez rząd Niemiec w celu oszczędności budżetowych. W związku z planowanym przeniesieniem funduszy na pokrycie deficytu budżetowego w 2024 roku, rząd musiał podjąć trudne decyzje dotyczące redukcji wydatków. Niestety, jednym z obszarów, który ucierpi na tej decyzji, jest rozwój elektromobilności.

Eksperci zgodnie twierdzą, że odcięcie finansowania na zakup samochodów elektrycznych będzie miało negatywny wpływ na niemiecki przemysł motoryzacyjny. W ostatnich latach Niemcy stawiały na rozwój elektromobilności, a rząd wspierał ten proces poprzez udzielanie dopłat do zakupu samochodów elektrycznych. Dzięki temu, niemieccy producenci samochodów mogli konkurować z innymi krajami w zakresie produkcji pojazdów elektrycznych. Jednak teraz, z powodu braku finansowania, niemie 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Kevin sam w domu”: W kultowym filmie jest sporo wpadek. Kto wyłapał choć jedną?

Gwiazdor dziękuje znanemu reżyserowi. Wzruszający gest odmienił jego karierę