w

Za jakie grzechy nie dostaniesz rozgrzeszenia? Lepiej nie być zaskoczonym

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją do przystąpienia do sakramentu spowiedzi świętej. Jest to ważny czas, aby oczyścić swoje sumienie i przygotować się duchowo na przyjęcie Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Jednak warto pamiętać, że nie zawsze otrzymamy rozgrzeszenie za nasze grzechy, gdy przystępujemy do spowiedzi.

Wierzący, udając się do konfesjonału, powinni mieć świadomość, że aby otrzymać rozgrzeszenie, muszą być szczere i pokorne w wyznawaniu swoich grzechów. Nie wystarczy jedynie wymienić je w szybki i powierzchowny sposób, ale trzeba wykazać żal za popełnione przewinienia i postanowić poprawę swojego życia.

Najważniejszą przeszkodą w otrzymaniu rozgrzeszenia jest brak skruchy i niechęć do zmiany swojego postępowania. Jeśli nie jesteśmy naprawdę żałujący za nasze grzechy i nie zamierzamy ich unikać w przyszłości, to spowiedź nie będzie skuteczna. W takim przypadku, kapłan może odmówić udzielenia rozgrzeszenia, ponieważ nie jesteśmy gotowi na pojednanie z Bogiem.

Innym powodem, dla którego możemy zostać odesłani od konfesjonału bez rozgrzeszenia, jest ukrywanie grzechów lub celowe pomijanie niektórych z nich. Spowiedź musi być pełna i szczera, a ukrywanie grzechów lub celowe pomij 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni dzwonek na przygotowania. W święta będzie królował na stole

Wiadomo już, które miasta na świecie w 2023 roku były najdroższe