w

Zaskakująca kapsuła czasu z Antarktydy. Naukowcy zbadali próbki

Ponad sto lat temu, w 1909 roku, grupa odkrywców pod przewodnictwem Ernesta Shackletona wyruszyła w ekspedycję na biegun południowy. Po wielu trudnościach i niebezpiecznych sytuacjach, w końcu dotarli do celu i zostawili obóz na Antarktydzie, zwanym „Kapsułą Czasu”. Po latach, w 2017 roku, naukowcy odnaleźli resztki wyposażenia pozostawione przez ekspedycję Nimroda i postanowili zbadać je bliżej.

Próbki pobrane z fragmentów kapsuły czasu zostały poddane szczegółowym badaniom, a wyniki okazały się zaskakujące i sprzeczne z dotychczasowymi przekonaniami. Naukowcy odkryli, że wyposażenie pozostawione przez odkrywców było znacznie bardziej zaawansowane technologicznie, niż sądzono. Wśród znalezionych przedmiotów były m.in. termosy, latarki, kompasy i mapy, które były w dobrym stanie pomimo upływu ponad stu lat.

Jednym z najbardziej interesujących odkryć było znalezienie zapasów żywności, które okazały się być wciąż jadalne. Naukowcy przeprowadzili testy i stwierdzili, że po ponad stu latach, jedzenie nadal zachowało swoje wartości odżywcze 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wspomnienie zmarłego przyjaciela. Aktor z trudem powstrzymywał łzy

Wrak statku z XIX w. odnaleziony dzięki wycinkom ze starych gazet