w

Zaskakujące kłopoty Tesli. Już nie jest największym producentem aut na prąd

Chińskie koncerny motoryzacyjne stopniowo przejmują rynek europejski, oferując klientom konkurencyjne i tańsze pojazdy elektryczne. W ostatnich latach, producenci z Państwa Środka zaczęli dynamicznie rozwijać swoje oferty pojazdów elektrycznych, co doprowadziło do utraty pozycji przez dotychczasowych liderów, takich jak Tesla. W ciągu ostatnich kilku lat, akcje firmy Elona Muska straciły ponad 30% swojej wartości, a trend ten prawdopodobnie będzie się utrzymywał w przyszłości.

Chińskie koncerny motoryzacyjne, takie jak BYD, NIO czy SAIC, zaczęły inwestować w rozwój pojazdów elektrycznych już kilka lat temu. Dzięki temu, obecnie oferują one szeroki wybór pojazdów elektrycznych w różnych kategoriach, od tanich modeli miejskich po luksusowe samochody sportowe. W porównaniu do tradycyjnych producentów z Europy i USA, chińskie koncerny mogą zaoferować swoje pojazdy po znacznie niższych cenach, co przyciąga klientów i pozwala im zdobywać większe udziały w rynku.

W ostatnich latach, chińskie koncerny motoryzacyjne zaczęły również inwestować w rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Europie. Dzięki temu, klienci mogą łatwiej korzystać z pojazdów elektrycznych, co przekłada się na większą popularność tych samochodów. W 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16-latka wzruszyła w „Mam Talent”. Za jej karierą kryje się smutna historia

Ten kraj jest 5 razy większy od Polski. Prawie nikt tam nie mieszka