w

Zieleń w miastach wspomaga zdrowie psychiczne mieszkańców

Według naukowców z School of Public Health na Texas A&M University, mieszkańcy miast, którzy mają przyjemność mieszkać w bardziej zielonych okolicach, rzadziej doświadczają problemów natury psychicznej. Badania przeprowadzone przez zespół pod kierunkiem profesora Jaya Maddocka we współpracy ze specjalistami z Center for Health and Nature zostały opublikowane w renomowanym piśmie International Journal of Environmental Research and Public Health.

Wyniki badań wykazały, że mieszkańcy miast, którzy mają dostęp do większej ilości zieleni w swoim otoczeniu, są mniej narażeni na problemy zdrowotne związane z psychiką. W porównaniu z mieszkańcami miast, którzy mieszkają w miejscach o mniejszej ilości zieleni, ci pierwsi zgłaszali znacznie niższe poziomy stresu, lęku i depresji.

Według profesora Maddocka, wyniki te są szczególnie ważne w obliczu rosnącej urbanizacji i zmian klimatycznych, które mogą wpływać na jakość życia mieszkańców miast. Dostęp do zieleni w mieście może być kluczowy dla zachowania dobrego stanu psychicznego i ogólnego zdrowia mieszkańców.

Badania wykazały również, że mieszkańcy miast, którzy mają dostęp do parków, ogrodów i innych terenów zielonych, są bardziej aktywni fizycznie i mają lepszą jakość snu. Wszystkie te czynniki mogą przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia problemów zdrowotnych związanych z psychiką.

W związku z tym, naukowcy zalecają, aby w planowaniu przestrzeni miejskich uwzgl 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nadchodzi „internetowa apokalipsa”. Zapowiadają wyłączenie sieci

Odyseusz wylądował na Księżycu. Pierwsze takie wydarzenie od ponad 50 lat