w

Zmiany na parkingach w całej UE. Nowy pomysł na łatwiejsze podróżowanie

Unijna Karta Osoby Niepełnosprawnej oraz nowa Unijna Karta Parkingowa to dokumenty, które zostały wprowadzone przez Parlament Europejski w celu ułatwienia podróżowania osobom z niepełnosprawnościami. Obie karty są wydawane bezpłatnie, zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej, i są uznawane we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Unijna Karta Osoby Niepełnosprawnej jest dokumentem potwierdzającym status osoby z niepełnosprawnością. Jest ona wydawana osobom, które spełniają określone kryteria niepełnosprawności, takie jak trwałe lub długotrwałe ograniczenia w funkcjonowaniu, wynikające z różnych przyczyn, takich jak choroby, wypadki lub wady wrodzone. Karta ta jest ważna przez okres nieokreślony i może być wykorzystywana jako dowód na potrzeby podróży, korzystania z usług publicznych oraz uzyskiwania ulg i zniżek.

Natomiast nowa Unijna Karta Parkingowa jest dokumentem, który uprawnia do korzystania z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Jest ona wydawana osobom, które posiadają Unijną Kartę Osoby 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do 2026 r osiem nowych modeli od koncernu Stellantis. 0-100 km/h w 2 sekundy

Dron wyprowadza drona na spacer. To może być wojskowy hit