w

Zmieniają ołówki w “złoto”. Niewiarygodne dokonania specjalistów od właściwości materiałów

Grafit w ołówkach jest powszechnie znany jako materiał do pisania i rysowania, jednak naukowcy z Massachusetts Institute of Technology (MIT) postanowili wykorzystać jego właściwości w zupełnie nowy sposób. Ich celem było przekształcenie go w elektroniczne złoto, a udało im się to osiągnąć z niesamowitą precyzją i skutecznością. W swoich badaniach, opublikowanych w renomowanym czasopiśmie Nature Nanotechnology, opisują oni proces przekształcania grafitu w złoto, który może mieć ogromne znaczenie dla przemysłu elektronicznego.

Pierwszym krokiem w tym procesie było wykorzystanie specjalnego lasera do wygrzewania warstwy grafitu na podłożu krzemowym. Dzięki temu, struktura grafitu uległa zmianie, a jego właściwości elektroniczne stały się podobne do właściwości złota. Następnie, naukowcy zastosowali specjalną technikę, aby precyzyjnie wybrać i przekształcić tylko wybrane obszary grafitu, pozostawiając resztę w pierwotnej formie. W ten sposób, uzyskali oni bardzo dokładne i kontrolowane przekształcenie grafitu w złoto.

Wyniki tych badań są nie tylko fascynujące, ale również mają ogromny potencjał w przemyśle elektronicznym. Złoto jest jednym z najbardziej pożądanych materiałów w produkcji urządzeń elektr 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Były manager Mandaryny wyjawił prawdę o matce dzieci Wiśniewskiego. W tle Doda [POMPONIK EXCLUSIVE]

Promocja na Xbox Series X + Call of Duty Modern Warfare 3 + Forza Horizon 5 z DLC – za 2349 zł