w

Zmutowali koronawirusa. Uszkadza mózg i powoduje stuprocentową śmiertelność

Nie jest jasne, dlaczego chińscy naukowcy zdecydowali się na stworzenie zmutowanego szczepu koronawirusa w laboratorium. Według informacji przekazanych przez zespół pracujący w Pekinie, nowy wariant wirusa jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ atakuje mózg i powoduje stuprocentową śmiertelność u modyfikowanych genetycznie myszy. Co więcej, naukowcy przyznają, że istnieje ryzyko przeniesienia wirusa na ludzi.

Niektórzy sugerują, że chińscy naukowcy mogli chcieć stworzyć taki szczep w celu zbadania jego potencjalnych skutków i opracowania skuteczniejszych metod leczenia. Jednakże, istnieje również obawa, że mogło to być częścią programu badań broni biologicznej.

Niektóre źródła sugerują, że chińscy naukowcy mogli być inspirowani przez wcześniejsze badania nad koronawirusami, które wykazały, że modyfikacje genetyczne mogą zwiększyć ich zjadliwość. Jednakże, nie ma pewności co do motywów za tym stojących.

Niepokojące jest również to, że naukowcy przyznają, że istnieje ryzyko przeniesienia wirusa na ludzi. W związku z tym, konieczne jest podjęcie odpowiednich środków ostrożności i przestrzeganie rygorystycznych protokołów bezpieczeństwa w laboratoriach, gdzie przeprowadzane są tego typu badania 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Śmiech, miłość i gorące plaże. Najbardziej szalona będzie scena… w błocie

dziś, 18 sty 22:40 (TVN) – Seks w wielkim mieście