w

Znaleźli w ogrodzie tajemniczy obiekt. To dawno zaginiona pamiątka

Rodzina ze Słupska, podczas porządkowania ogrodu przy niedawno nabytym domu, natknęła się na tajemniczy kamień z inskrypcjami, które po dokładniejszym przyjrzeniu się okazały się dotyczyć Otto von Bismarcka. To niezwykłe odkrycie wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości.

Po dokładniejszych badaniach udało się ustalić, że kamień ten jest pamiątkowym głazem, który kiedyś stał na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Niestety, w latach 90. XX wieku zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach, pozostawiając po sobie jedynie wspomnienia i tajemnicze inskrypcje.

Jednak dzięki przypadkowemu odnalezieniu przez rodzinę ze Słupska, kamień ten ponownie trafił na światło dzienne. „Szukałem tego kamienia od ponad trzydziestu lat” – skomentował znalezisko kustosz Muzeum Miasta Słupska, który od lat poszukiwał zaginionego głazu.

Odkrycie to jest nie tylko ważne dla historii miasta, ale również dla całego regionu. Kamień ten bowiem jest nie tylko pamiątką po Otto von Bismarcku, ale także świadectwem historii Słowińskiego Parku Narodowego.

Teraz, dzięki staraniom muzealników, kamień ten został odpowiednio zabezpieczony i udostępniony do zwiedzania. Mieszkańcy Słupska i turyści mogą teraz podziwiać ten niezwykły obiekt i poznać jego fascynującą historię. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pijani kierowcy jednak nie stracą samochodów? Legislacyjny bałagan

Sharon Stone ujawnia prawdę. Była zmuszana do intymnych scen?